Tel. 608 401 322, e-mail: biuro@zdg.pl

Strona główna Artykuły Płatność O firmie Nota prawna Kontakt
 
 
Oferta usług
 
Weksel:
sprawy sądowe
zastosowanie weksla
 
Sprawy cywilne:
Sprawy o zapłatę
Przedawnienie
Odszkodowania
Egzekucja komornicza
Spadki
Darowizna/Dożywocie
 
Kredyty frankowe
 
Sprawy małżeńskie:
Rozwód
Podział majątku małżonków
Odpowiedzialność za długi małżonków
Intercyzy
 
Nieruchomości:
Zasiedzenie
Rozgraniczenie
Podział współwłasności
Służebność przesyłu
Droga konieczna
Księgi wieczyste
 
Sprawy karne:
Obrona
Reprezentacja
Dozór elektroniczny
 
Spółki
Spółka cicha
Przekształcanie spółek
 
Ochrona majątku
dla Kapitału
dla Przedsiębiorców
dla Wspólników
Konkubenci
Darczyńcy
 
Opinie prawne
 
 
 
 

Pracodawco! Czy wiesz jak zaoszczędzić duże pieniądze i zmotywować pracownika do dobrej pracy?


"Weksel dla pracodawcy
- czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika" - radca prawny Marek Zwoliński


Forma: praktyczny poradnik w formie elektronicznej (plik w formacie PDF - ebook)

zamawiam

weksel dla pracodawcy Rozważania i bolączki pracodawcy

Jeżeli w sytuacji kryzysowej musisz nagle wydać pieniądze, których akurat nie masz, to nie jest to miła wiadomość. A tak jest zwykle wtedy, gdy zatrudniasz pracownika i on spowodował stratę materialną, której nie chce dobrowolnie wyrównać.

To o czym napisałem powyżej, jest często codziennością przedsiębiorcy. Sytuacja ta ma nawet swoje logiczne wytłumaczenie. W biznesie, to ile pieniędzy posiadasz w danym momencie, jest wynikiem wielu czynników. Chodzi tu o tzw. cashflow, tj. przepływ pieniężny. Możesz mieć bardzo dobrze prosperujący biznes, ale nie w każdej chwili masz dużo pieniędzy do dyspozycji. Dlatego dobry przedsiębiorca planuje przepływ pieniężny w swoim przedsiębiorstwie, tak żeby w odpowiednim czasie zgrać dokonywanie wydatków z osiąganiem przychodów.

Dobry przedsiębiorca planuje też swoje dochody biorąc pod uwagę koszty jakie są związane z uzyskaniem tych dochodów. Planując swój biznes, przewidujesz wiele oczywistych i realnych pozycji kosztowych, takich jak np. koszty wynajmowania lokalu, zakupu sprzętu niezbędnego do prowadzenia firmy, itd..

Jednym z podstawowych celów każdego dobrego przedsiębiorcy jest minimalizacja kosztów oraz ryzyka związanego z prowadzeniem jego przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się więc, jak możesz zmniejszyć koszty i uczynić swój biznes bardziej bezpiecznym.

Z reguły nie bierzesz jednak pod uwagę, kosztów jakie będziesz musiał ponieść w związku z dochodzeniem zapłaty od pracownika przed sądem. Jeśli chodzi o koszty związane z zatrudnieniem pracownika, to najczęściej bierzesz pod uwagę, tylko wynagrodzenie i składki na ubezpieczenie społecznie i zdrowotne tego pracownika.

W swoich planach nie uwzględniasz nigdy wydatków związanych z dochodzeniem w sądzie strat spowodowanych przez pracownika, bo po prostu nie da się ich precyzyjnie przewidzieć. Inną sprawą jest też to, że zatrudniając pracownika bierzesz pod uwagę zysk jaki ma Ci przynieść dany pracownik, a nie ewentualną szkodę jaką może on spowodować.   

Niespodziewane i nieprzyjemne wydatki, które możesz obniżyć o 75%

Dlatego gdy okaże się, że pracownik spowodował Ci szkodę, która już sama w sobie jest stratą dla Ciebie, i jeszcze dodatkowo, musisz zapłacić w sądzie wysoką opłatę sądową za samą możliwość domagania się od pracownika wyrównania poniesionej straty, to koszty te są dla Ciebie bardzo bolesne.

Czyli można powiedzieć, że są to zawsze niespodziewane koszty, pojawiające się wtedy, gdy akurat jest najmniej pieniędzy w firmie, co jeszcze potęguje ich dolegliwość dla Ciebie.  

W tej sytuacji, gdyby ktoś powiedział Ci, że jest sposób na to, żeby te nieplanowane i nieprzyjemne wydatki jakimi są koszty niezbędne do dochodzenia zapłaty w sądzie obniżyć o 75%, to z pewnością bardzo byś się ucieszył.

A więc powiem Ci to, żebyś mógł swobodnie się uśmiechnąć:

 

Jest sposób na to, żeby koszty dochodzenia należności od pracownika powodującego Twoją szkodę obniżyć dokładnie o 75%.  

To dużo, i mam nadzieje, że zgodzisz się ze mną w tej kwestii.

 

Obniżkę tych kosztów można uzyskać dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu weksla in blanco.

 

Pozytywny wpływ na motywację i postawę pracownika

Dodatkowo, co również jest ważne, oprócz obniżenia w/w kosztów, weksel w stosunkach pracowniczych jest również narzędziem, które pośrednio zwiększa motywację pracowników do prawidłowego wykonywania obowiązków pracowniczych.

Chodzi po prostu o to, że pracownik który podpisał pracodawcy weksel in blanco, jest bardziej świadomy tego, że wyrządzenie pracodawcy szkody wiąże się jego odpowiedzialnością materialną względem pracodawcy, co nie zawsze dla pracownika jest oczywiste. Można więc stwierdzić, że świadomość pracownika posiadania przez pracodawcę weksla in blanco z podpisem pracownika, mobilizuje go do lepszej pracy.

Którzy pracodawcy potrzebują weksla?

Pracodawców można podzielić na cztery grupy, tj. na takich którzy:

1. nie stosują weksli, bo uważają że jest to im niepotrzebne,

2. nie stosują weksli, mimo że jest to im potrzebne, bo nie wiedzą jak dobrze to robić,

3. owszem, stosują weksle, ale robią to błędnie i niebezpiecznie dla siebie,

4. stosują weksle prawidłowo i bezpiecznie dla siebie.

Jeśli zatrudniasz pracowników, których potencjalnie może dotyczyć odpowiedzialność materialna (czyli w sumie to zawsze), to stosowanie weksli może Ci przynieść wiele korzyści.

W praktyce więc każdy dbający o swoje interesy pracodawca, powinien przynajmniej poważnie rozważyć wykorzystanie weksla w relacjach ze swoimi pracownikami. Jeśli zatrudniasz choć jednego pracownika, to musi Cię interesować, jak możesz się zabezpieczyć przed ewentualnymi błędami spowodowanymi przez tego pracownika. A gdy te błędy zostaną przez niego popełnione, to z pewnością jesteś ciekawy, jak mógłbyś możliwie najniższym kosztem domagać się ich naprawienia.

Dlaczego pracodawcy dotychczas wykorzystujący weksle in blanco zazwyczaj robią to źle?

Stosowanie weksli w stosunkach pracowniczych to nie jest nic nowego i wielu pracodawców dotychczas to robiło, odnosząc z tego tytułu korzyści. Być może Ty jesteś takim pracodawco.

Jednak teraz, praktycznie wszyscy pracodawcy, którzy już wykorzystują weksle w stosunkach pracowniczych, robią to źle, ponieważ korzystają z najprostszych weksli in blanco, tj. niewypełnionych szablonów weksli zawierających tylko podpis pracownika.

Kontynuując korzystanie z takich weksli narażasz się na duże prawdopodobieństwo porażki w sądzie, gdy na podstawie tego weksla będziesz domagać się zapłaty od pracownika. 

Może tak się stać dlatego, że korzystanie z najprostszych weksli in blanco w stosunkach pracowniczych zostało uznane ostatnio przez Sąd Najwyższy za niedopuszczalne (wyrok z dnia 26.01.2011r. II PK 159/10). Jeśli więc dotychczas stosujesz najprostsze weksle in blanco w stosunkach pracowniczych, to wiedz, że nie będziesz miał już z nich pożytku.

Zapytasz pewnie, czy można jakoś temu zaradzić? Na szczęście odpowiedź jest pozytywna. Można. Tylko trzeba zastosować się do pewnych zasad.

Jak to zrobić, dowiesz się z mojego poradnika pt. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika".   

Jak usunąć opór pracownika przed podpisaniem weksla in blanco?

Jeśli zgodzisz sie ze mną, że stosowanie weksli w stosunkach z pracownikami jest dla Ciebie, jako dla pracodawcy korzystne, to teraz trzeba tylko przekonać pracownika do złożenia podpisu na wekslu. Pracownik może mieć w tej kwestii wiele obaw, dlatego nie zawsze łatwo będzie Ci go do tego przekonać.

Jednak i ten problem można bardzo łatwo rozwiązać i to tak, żeby wszyscy byli zadowoleni (tj. i pracodawca i pracownik).

Jestem też autorem poradnika dla pracowników pt. "Weksel pracownika - czyli bezpieczne podpisywanie weksli in blanco przez pracowników". Po to żebyś mógł łatwo przekonać pracownika do tego, że bezpieczne jest dla niego podpisanie weksla in blanco, który mu przedstawiasz, możesz podarować mu w prezencie w/w poradnik, w którym jest opisany sposób wykorzystania weksla bezpieczny dla pracownika.

weksel pracownika 

Pracownik po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w tym poradniku, przekona się, że korzystasz z weksla in blanco, który jest dla niego bezpieczny. Pracownik ten nie powinien mieć oporów przed złożeniem na takim wekslu swojego podpisu. W ten sposób, zamiast się niepotrzebnie stresować, może swoją energię spożytkować z pożytkiem dla Ciebie i dla niego też, skupiając się tylko na prawidłowym wypełnianiu swoich obowiązków.   

 

Zamów poradnik pt. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika", a dostaniesz ode mnie bezpłatnie poradnik pt. "Weksel pracownika - czyli bezpieczne podpisywanie weksli in blanco przez pracowników".

Normalnie cena poradnik pt. "Weksel pracownika - czyli bezpieczne podpisywanie weksli in blanco przez pracowników" wynosi 97 zł, ale Ty dostaniesz go za darmo, bo myślę że dzięki temu łatwiej odniesiesz korzyści z poradnika, który ode mnie kupisz tj. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika". 

 

Możesz błyskawicznie zacząć prawidłowo stosować weksle in blanco w stosunkach z pracownikami

Jeśli zamówisz poradnik pt. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika", dam Ci także bezpłatnie gotowy szablon bezpiecznego dla pracodawcy weksla in blanco.

wzór prawidłowego weksla dla pracodawcy

Ty musisz go tylko sobie wydrukować, wypełnić podstawowymi danymi (nazwa pracodawcy i pracownika, data zawarcia umowy o pracę) i dać ten wydrukowany weksel in blanco do podpisania pracownikowi.

 

Jeśli więc dbasz o koszty i interesy swojej firmy i cenisz swoje bezpieczeństwo, to już teraz zamów bardzo praktyczny poradnik pt. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika".

Ile to kosztuje?

Według mojej wiedzy w polskim internecie, nie ma w ogóle poradnika o takiej tematyce i w takiej niskiej cenie.

A ta cena to tylko 97 zł.

Z tego co wiem, 97 zł za taki poradnik, to najniższa cena w polskim internecie.

Dodatkowo tak jak wyżej wspomniałem, w tej cenie otrzymasz bezpłatnie również poradnik pt. "Weksel pracownika - czyli bezpieczne podpisywanie weksli in blanco przez pracowników" którego cena gdy jak kupowany oddzielnie również wynosi 97 zł.

Czyli za 97 zł otrzymasz dwa poradniki warte łącznie 194 zł.

 

radca prawny Marek Zwoliński
radca prawny Marek Zwoliński

zamówienie 

PS.

Oczywiście możesz nie zamawiać tego poradnika i dalej "po omacku" próbować zabezpieczać swoje interesy zwykłymi wekslami in blanco lub też po prostu możesz nie robić nic w tej kwestii. 

Możesz jednak zacząć aktywnie działać i zadbać o Twoje pieniądze.

Wybór należy tylko do Ciebie.

 


"Weksel dla pracodawcy
- czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika" - radca prawny Marek Zwoliński

Cena: 97 zł

Forma: praktyczny poradnik w formie elektronicznej (plik w formacie PDF - ebook)

zamawiam

weksel dla pracodawcy 

Wypełnij poniższy formularz. Dokonaj płatności i korzystaj z praktycznej wiedzy.

KROK 1 - wypełnienie formularza

Pracodawco! Czy wiesz jak zaoszczędzić duże pieniądze i zmotywować pracownika do dobrej pracy?

TAK! Zamawiam poradnik pt. "Weksel dla pracodawcy - czyli jak mieć pożytek z weksla pracownika" za cenę 97 zł brutto.

Dane do zamówienia:

   Imię                                                                Nazwisko                               

  

  Nazwa firmy                                                 NIP (z myślnikami)

  

  Ulica, nr domu i lokalu                                Kod pocztowy i miejscowość

    

  E - mail                                                          Telefon

  

  Kraj

 

 

 

Oświadczam że zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności opublikowaną na stronie serwisu zdg.pl .

                                         

 

 

 

 

 

KROK 2 - dokonanie wpłaty

 

Po wypełnieniu formularza i wysłaniu zamówienia należy wpłacić kwotę 97 na rachunek bankowy nr:

 

67 1140 2004 0000 3802 3248 1090

 

KROK 3 - wysłanie publikacji na wskazany adres e-mail

 

Po otrzymaniu wpłaty niezwłocznie na wskazany w zamówieniu adres e-mail zostanie wysłany zamówiony poradnik w postaci pliku w formacie pdf.

Aby otrzymać fakturę VAT należy po opłaceniu zamówienia wysłać e-mail na adres biuro@zdg.pl , w którym podane będą następujące dane:

- pełna nazwa firmy,

- adres firmy,

- numer NIP.

Fakturę VAT wysyłam listem zwykłym w ciągu 7 dni od dnia otrzymania e-maila i dokonania płatności.

 

 

 

 

wróć do początku strony

 

Strona główna   Regulamin   Płatność   Nota prawna   Polityka prywatności   Prawa autorskie

O firmie   Kontakt   Poleć serwis znajomemu

Copyrights © 2004 - 2024 Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

 

Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

biuro@zdg.pl  

ul. Mazowiecka 1E, 07 - 410 Ostrołęka

tel. 608 401 322, tel./fax. (29) 764 28 82