POŻYCZKA, umowa pożyczki, udzielenie pożyczki, weksel a pożyczka, zabezpieczenie pożyczki wekslem - tych tematów dotyczy praktyczny poradnik pt. "Weksel a pożyczka - czyli wykorzystanie weksla w sytuacjach pożyczkowych". Z poradnika tego dowiedzą się Państwo jak tanio i bezpiecznie pożyczać innym swoje pieniądze. Umową bardzo często zawieraną w obrocie jest pożyczka. Jest to dziwne ponieważ pożyczka jest umową niekorzystną dla pożyczkodawcy. Istnieją dużo bardziej odpowiednie instrumenty prawne służące pożyczaniu pieniędzy niż pożyczka. Instrumentem dużo korzystniejszym niż pożyczka, jest odpowiednio wykorzystany weksel. Pożyczka jest umową bardzo stresującą dla obu stron tej umowy, szczególnie wtedy gdy umowa ta zawierana jest pomiędzy osobami bliskimi. Pożyczkobiorca niezależnie od okoliczności i osoby pożyczkobiorcy musi zadbać żeby pożyczka została zwrócona. Jak tego dokonać jest bardzo jasno i prosto opisane w poradniku pt. „Weksel a pożyczka”. Częstym zjawiskiem jest też pożyczka „na słowo”. Taka pożyczka to najczęściej kłopot dla pożyczkodawcy, bo jej zwrot bardzo często nie następuje lub jest bardzo kłopotliwy. Wszystkie te problemy można rozwiązać korzystając z wiedzy zawartej w poradniku pt. „Weksel a pożyczka”. Bezpieczeństwo a pożyczka – te dwa hasła mogą ze sobą świetnie współgrać. Dzieje się tak tylko wtedy gdy pożyczka jest udzielana na odpowiednich warunkach i przy wykorzystaniu odpowiednich instrumentów prawnych. Dla pożyczkodawcy standardowa pożyczka jest nieopłacalna. Pożyczkodawca powinien być zainteresowany tym, żeby pożyczka była opłacalna i bezpieczna. Pożyczkodawco postępuj tak, żeby pożyczka spełniała Twoje oczekiwania. Dowiedz się jak tego dokonać zamawiając poradnik pt. „Weksel a pożyczka”.

 

 

"Weksel a pożyczka" - czyli wykorzystanie weksla w sytuacjach pożyczkowych - Marek Zwoliński

Gwarancja satysfakcji: 30 dni

Ilość stron: 27

Forma: poradnik w formie elektronicznej (plik w formacie PDF)

 

 


"Pożyczkodawco! Dowiedz się jak bezpiecznie pożyczać innym pieniądze, nie ryzykując przy tym ani grosza"

 

Wyobraź sobie, że pożyczasz komuś pieniądze. Przychodzi termin zwrotu pożyczki, a on Ci oddaje całą pożyczoną kwotę wraz z odsetkami. Nie marudzi, nie udaje obrażonego, nie unika Cię, tylko bez żadnych problemów zwraca Ci tyle ile zgodnie z umową miał oddać. 

Dla każdego pożyczkodawcy to bardzo miła wizja. Wystarczy jednak odrobina wysiłku i może ona stać się faktem. Czytaj dalej, a dowiesz się jak tego dokonać.

Pożyczanie to bardzo stresująca czynność, nie tylko dla pożyczkobiorcy ale także dla pożyczkodawcy. Na pewno znasz te przysłowia:

"Pożycz pieniądze przyjacielowi, a stracisz przyjaciela"

albo

"Choć pożyczysz tylko złoty, będziesz miał kłopoty"

albo

"Pożyczasz rękami, a odbierasz nogami"

 

W tych przysłowiach, tak jak w każdych innych, jest dużo prawdy. Te przysłowia dotyczą także rodziny i wszystkich innych bliskich osób, pomiędzy którymi często  pożyczane są pieniądze.

Wszyscy wiemy, że pożyczanie pieniędzy to delikatna sprawa. Gdy ktoś prosi Cię o pożyczkę, to masz mieszane uczucia. Nie wiesz jaką decyzję podjąć i najczęściej podejmujesz decyzję złą (udowadniam to niżej). Nie ma się czemu dziwić, bo sprawa nie jest łatwa. To dylemat z gatunku tych, w których każdy wybór jest zły. Pożyczyć źle, a nie pożyczyć to czasami jeszcze gorzej. To naturalne, że stres jest tutaj złym doradcą.

Pieniądze pożyczamy nie tylko rodzinie czy znajomym. Pożyczamy też w ramach prowadzonych interesów, lub też chcąc po prostu zarobić. Jednak zamiast zysku często otrzymujemy kłopoty.

Pożyczając pieniądze często nie mamy czasu na spisanie umowy pożyczki, lub też pożyczamy pieniądze "na słowo" zbytnio ufając pożyczkobiorcy. Zwrot pożyczki zależy wtedy tylko od dobrej woli pożyczkobiorcy. W takich chwilach nie pamiętamy, że:

"Kiedy pożycza, to się mostem kładzie, a gdy oddaje to się diabłem staje"

 

A przecież najbardziej nam zależy na bezpieczeństwie. Chcemy być pewni zwrotu naszych pieniędzy. Chcemy żeby ta operacja przebiegała jak najprościej i oczywiście jak najtaniej. Udzielając pożyczki chcemy tylko udostępnić innym naszą gotówkę i  zgodnie z umową otrzymać jej zwrot. Takie są nasze oczekiwania.

Jeżeli już jesteśmy przezorni, to pożyczając nasze pieniądze zawieramy na piśmie umowę pożyczki, ewentualnie zabezpieczonej wekslem in blanco.

"Dlaczego umowa pożyczki jest nieopłacalna?"

A jakie są konsekwencje zawarcia umowy pożyczki? Czy Ty, pożyczkodawca masz jakieś korzyści z racji zawarcia umowy pożyczki? Spójrzmy niżej:

Rzeczywistość związana z umową pożyczki jest taka, że:

musimy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% od kwoty lub wartości pożyczki (PCC) - tracimy pieniądze,

musimy wypełnić deklarację podatkową na odpowiednim formularzu - tracimy czas i nerwy,

musimy złożyć tę deklarację w urzędzie skarbowym - tracimy czas i nerwy.

Gdy jeszcze staramy się być przezorni, i umowę pożyczki zabezpieczamy wekslem in blanco, to musimy dodatkowo:

sporządzić deklarację wekslową do tego weksla in blanco - tracimy czas i pieniądze.

 

Wszystkie powyższe czynności zwiększają koszt całej operacji pożyczkowej. A Ty chcesz przecież tylko pożyczyć komuś pieniądze i odzyskać je z powrotem.

Czy korzystanie z umowy pożyczki umożliwi spełnienie naszych oczekiwań? I czy zapewnia nam jakiekolwiek bezpieczeństwo? Czy cokolwiek nam ułatwia? Niestety nie.         

Gdy już przyswoisz powyższe informacje, to widzisz "jak na dłoni", że korzystanie z umowy pożyczki gdy chcemy udostępnić komuś nasze pieniądze jest  bardzo nieopłacalne. I wtedy na serio zainteresujesz się tym, o czym tutaj piszę.

Skoro więc chcemy tylko udostępnić innym naszą gotówkę i w określonym czasie otrzymać jej zwrot, to dlaczego nie skupiamy się tylko na tych czynnościach?

Powstaje więc pytanie, czy nie można uniknąć tych wszystkich minusów związanych z umową pożyczki? Czy nie można pożyczać pieniędzy bezpieczniej i łatwiej?

Czy można sobie ułatwiać życie, zamiast je utrudniać? Odpowiedź jest na szczęście bardzo pozytywna. Można.

Można pożyczać pieniądze bezpiecznie i tanio, działając przy tym zgodnie z prawem. Jak tego dokonać?

To proste. Wystarczy korzystać z weksla.

"Weksel zamiast umowy pożyczki"

Weksel to instrument prawny, który jest wprost stworzony do wykorzystywania go w sytuacjach pożyczkowych.

Z tym, że w takich sytuacjach używa się weksla zamiast umowy pożyczki.  

"Zobacz co zyskasz korzystając z weksla"

Stosując weksel zamiast umowy pożyczki zyskasz następujące korzyści:

nie musisz płacić podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) - oszczędzasz pieniądze,

nie musisz sporządzać żadnych deklaracji podatkowych - zyskujesz czas i oszczędzasz nerwy,

nie musisz składać żadnych dokumentów do urzędu skarbowego - zyskujesz czas i oszczędzasz nerwy,

dochodząc zwrotu Twoich pieniędzy w sądzie szybko i łatwo uzyskasz nakaz zapłaty (orzeczenie sądu) - zyskujesz korzyści procesowe i bezpieczeństwo,

dochodząc zwrotu Twoich pieniędzy w sądzie dużo taniej zapłacisz za opłatę sodową (aż 3/4 taniej) - oszczędzasz pieniądze,

pewność całkowitego uregulowania kwestii istotnych w treści weksla - zyskujesz pewność dokonania wszystkich istotnych ustaleń i bezpieczeństwo,

weksel w którym udokumentowane jest udostępnienie gotówki, w razie Twojej śmierci przechodzi na Twoich spadkobierców - zyskujesz przekonanie, że troszczysz się o Twoich bliskich,

w łatwy sposób możesz wzmocnić pewność zapłaty tego weksla, poprzez uzyskanie poręczenia wekslowego osoby trzeciej na tym wekslu - zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo,

uproszczenie całej sytuacji pożyczkowej - oszczędzasz nerwy i dzięki temu zyskujesz zdrowie,

i inne korzyści w zależności od konkretnej sytuacji - na pewno będzie ich wiele.

 

Zacznij więc działać z korzyścią dla siebie. Zadbaj o swoje interesy. Stosuj weksle zamiast korzystać z umowy pożyczki. Jak to zrobić jest bardzo prosto opisane w poradniku pt. "Weksel a pożyczka".  

W poradniku tym zamieszczone są przykłady wypełnionych weksli, dotyczące najczęstszych ustaleń podejmowanych przez strony w sytuacjach pożyczkowych. Każdy z tych przykładów jest opisany w sposób prosty i zrozumiały. Przykłady tych weksli mogą Ci służyć za praktyczny wzór do wykorzystania w Twoich sytuacjach pożyczkowych. Poradnik ten jest więc bardzo przydatny w praktyce.

Kliknij przycisk "zamów" aby korzystać z zalet weksla w sytuacjach pożyczkowych.


"Dodatkowe bezpłatne praktyczne poradniki"

Warto zamówić poradnik pt. "Weksel a pożyczka" ponieważ razem z nim bezpłatnie otrzymasz ode mnie:

1. Poradnik pt. " Jak odzyskać pieniądze w sądzie"

Przyda Ci się gdy będziesz musiał odzyskać pieniądze od pożyczkobiorcy.

Sam z niego korzystam za każdym razem, gdy piszę pozew o zapłatę.

Wartość: 27 zł

Tyle oszczędzisz kupując poradnik pt. "Weksel a pożyczka"

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" a poradnik pt. "Jak odzyskać pieniądze w sądzie" otrzymasz bezpłatnie

i

2. Poradnik pt. "Wzory pism - dochodzenie należności przed sądem"

Przyda Ci się gdy będziesz musiał odzyskać pieniądze od pożyczkobiorcy.

Sam z niego korzystam za każdym razem, gdy piszę pozew o zapłatę.

Wartość: 27 zł

Tyle oszczędzisz kupując poradnik pt. "Weksel a pożyczka"

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" a "Wzór weksla własnego" otrzymasz bezpłatnie

i

3. Wzór weksla własnego wraz z przykładem poprawnie wypełnionego weksla

(do samodzielnego wypełniania)

Wzór weksla własnego nie jest sprzedawany oddzielnie

Wartość: 10 zł

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" a "Wzór weksla własnego" otrzymasz bezpłatnie

oraz

4. Słownik terminów wekslowych

W stosunku do weksli używa się wielu specyficznych terminów wywodzących się z języków obcych, z języka staropolskiego czy też ze zwyczajów dotyczących obrotu wekslowego. W powszechnym użyciu terminy te nie są często używane lub też są używane błędnie. Aby poszerzyć Państwa wiedzę w tym temacie oraz wpłynąć na poprawność stosowania terminologii wekslowej do poradnika pt. "Weksel a pożyczka" dołączam jeszcze "Słownik terminów wekslowych". Na pewno w wielu okazjach słownik ten bardzo się Państwu przyda . 

Poradnik nie jest sprzedawany oddzielnie

Wartość: 25 zł

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" a "Słownik terminów wekslowych" otrzymasz bezpłatnie.

 

oraz

3. Raport pt. "Opłata skarbowa od weksli", z którego dowiedzą się Państwo:

  jaka była wysokość opłaty skarbowej od weksla,

kiedy powstawał obowiązek zapłacenia opłaty skarbowej od weksla,

jakie organy były właściwe w sprawach opłaty  skarbowej od weksla,

jakie weksle były wcześniej zwolnione z obowiązku zapłaty opłaty skarbowej,

w jaki sposób prawidłowo uiszczało się opłatę skarbową od weksla,

jakie problemy powodowała kiedyś opłata skarbowa od weksla.

 

Poradnik nie jest sprzedawany oddzielnie

Wartość: 25 zł

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" a poradnik "Opłata skarbowa od weksli" otrzymasz bezpłatnie.

 

Zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka" i pamiętaj, że razem z nim otrzymasz bezpłatnie :

wzór weksla własnego

oraz cztery bardzo przydatne w praktyce poradniki:

"Jak odzyskać pieniądze w sądzie"

"Wzory pism - dochodzenie należności przed sądem"

"Słownik terminów wekslowych"

"Opłata skarbowa od weksli".

Wartość tych dodatków wynosi łącznie 114 zł, czyli nawet więcej niż cena którą mi zapłacisz za poradnik pt. "Weksel a pożyczka". Mimo to Ty otrzymujesz je bezpłatnie, jako dodatek do poradnika pt. "Weksel a pożyczka".

Czy już zauważyłeś jak korzystna dla Ciebie jest ta oferta?

 


"Całkowite bezpieczeństwo transakcji - 30 dniowa gwarancja satysfakcji"

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to wiedz o tym, że możesz bez żadnych obaw zamówić ten poradnik, ponieważ otrzymujesz ode mnie 30 dniową gwarancje satysfakcji.

Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia wpłaty pieniędzy uznasz, że jesteś niezadowolony z tego zakupu, to wystarczy że zawiadomisz mnie o tym, a ja zwrócę Ci Twoje pieniądze, które zapłaciłeś mi za ten poradnik - tak właśnie działa 30 dniowa gwarancja satysfakcji.

Widzisz więc, że zakup tego poradnika jest całkowicie bezpieczny, bo Ty niczym nie ryzykujesz.

Zamawiając ten poradnik możesz tylko zyskać.


"Ile to kosztuje?"

A ile zapłacisz za poradnik pt. "Weksel a pożyczka" i wszystkie związane z nim korzyści?

Mniej niż wynosi cena najprostszej porady prawnej.

Co więcej, w tym temacie i za taką cenę nie masz nawet szans na uzyskanie rzetelnej porady prawnej.

A jeszcze wyobraź sobie ile możesz stracić, gdy nie zadbasz o swoje interesy przy pożyczaniu pieniędzy? Najczęściej co najmniej tyle ile pożyczyłeś, nie licząc kosztów stresów, utraconego zdrowia i czasu.

Zastanów się czy chcesz ponosić takie koszty, w sytuacji gdy tak łatwo można ich uniknąć?

Ważne: To nie wydatek. To inwestycja.

Jeżeli zależy Ci na Twoich pieniądzach i Twoim bezpieczeństwie, to nie czekaj już dłużej i zamów poradnik pt. "Weksel a pożyczka".

 

 

 

 

radca prawny

i właściciel serwisu internetowego www.zdg.pl

 

PS.

Oczywiście możesz nie zamawiać tego poradnika i na własne życzenie komplikować sobie życie nie korzystając z praktycznych rad zawartych w tym poradniku.

Możesz jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i ułatwić sobie życie pożyczając innym pieniądze tanio i bezpiecznie. 

Wybór należy tylko do Ciebie.

Pożyczaj swoje pieniądze "z głową".

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to przypominam o 30 - dniowej gwarancji satysfakcji. Zamawiając poradnik nic więc nie ryzykujesz, a możesz dużo zyskać.

 

"Weksel a pożyczka" - czyli wykorzystanie weksla w sytuacjach pożyczkowych - Marek Zwoliński

Cena: tylko 97 zł

Gwarancja satysfakcji: 30 dni

Ilość stron: 27

Stan prawny na dzień: 01.01.2007r.

Forma: poradnik w formie elektronicznej (plik w formacie PDF)

weksel a pożyczka

 

 

 

 

 

Wypełnij poniższy formularz. Dokonaj płatności i korzystaj z tej praktycznej wiedzy.

 

KROK 1 - wypełnienie formularza

"Pożyczkodawco! Dowiedz się jak bezpiecznie pożyczać innym pieniądze, nie ryzykując przy tym ani grosza"

 

TAK! Zamawiam poradnik pt. "Weksel a pożyczka" za cenę 97 zł brutto.

Rozumiem, że nic nie ryzykuje, gdyż przysługuje mi 30 - dniowa gwarancja satysfakcji.

Wiem, że dodatkowo razem z zamówionym poradnikiem otrzymam bezpłatnie:

poradnik pt. "Jak odzyskać pieniądze w sądzie"

poradnik pt. "Wzory pism - dochodzenie należności przed sądem"

wzór weksla własnego

poradnik pt. "Słownik terminów wekslowych"

poradnik pt. "Opłata skarbowa od weksla"

gwarancję satysfakcji - jeżeli w ciągu 30 dni od daty zakupu będę z niego  niezadowolony, to otrzymam zwrot pieniędzy

 

Dane do zamówienia:

   Imię                                                          Nazwisko                               

  

  Nazwa firmy                                             NIP (z myślnikami)

  

  Ulica, nr domu i lokalu                          Kod pocztowy i miejscowość

    

  E - mail                                                     Telefon

  

  Kraj

 

 

 

Oświadczam że zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności opublikowaną na stronie serwisu zdg.pl .

                                         

 

 

 

 


 

KROK 2 - dokonanie wpłaty

 

Po wypełnieniu formularza i wysłaniu zamówienia należy wpłacić kwotę 97 zł za pomocą jednego ze sposobów płatności:

 

1.

przelewem na konto bankowe nr:

67 1140 2004 0000 3802 3248 1090

2.

przelewem z mBanku za pomocą usługi 

 


 

KROK 3 - wysłanie publikacji na wskazany adres e-mail

 

Po otrzymaniu wpłaty niezwłocznie na wskazany w zamówieniu adres e-mail zostanie wysłany zamówiony poradnik i bezpłatne dodatki w postaci plików w formacie pdf.

Aby otrzymać fakturę VAT należy po opłaceniu zamówienia wysłać e-mail na adres biuro@zdg.pl , w którym podane będą następujące dane:

- pełna nazwa firmy,

- adres firmy,

- numer NIP.

Fakturę VAT wysyłam listem zwykłym w ciągu 7 dni od dnia otrzymania e-maila i dokonania płatności.


 

UWAGA

Aby korzystać z publikacji elektronicznych wymagane jest zainstalowanie programu Adobe Acrobat Reader. Jeżeli program ten nie jest zainstalowany na komputerze, to można go ściągnąć tutaj:

  

  


 

wróć do początku strony

 

Darmowe   Strona główna   Regulamin   Płatność   Nota prawna   Polityka prywatności   Prawa autorskie

O firmie   Kontakt   Poleć serwis znajomemu

Copyrights © 2004 - 2016 Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

 

Kancelaria Prawna Radca Prawny Marek Zwoliński

biuro@zdg.pl  

ul. Jana Kilińskiego 17, 07 - 410 Ostrołęka

tel. 608 401 322, tel./fax. (29) 764 95 53

NIP: 585-137-05-50    REGON: 551299021